WIRTUALNA PODRÓŻ DO AFRYKI

Podróżnik Robert Gondek opowiedział uczniom ze Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu i Szkoły Podstawowej w Rakach o Afryce i swoich podróżach po tym kontynencie. Nie zabrakło zdjęć, filmów, barwnych historii i pięknych pamiątek.

 

Uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej  w Krasnosielcu oraz uczniowie klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej w Rakach spotkali się dzisiaj z podróżnikiem Robertem Gondkiem.

Robert Gondek urodził się w 1976 roku. Z wykształcenia jest ekonomistą, a z zamiłowania podróżnikiem, fotografem i pasjonatem Afryki. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od 2008 roku realizuje projekt ph. „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jego celem jest zdobycie najwyższego szczytu w każdym kraju na tym kontynencie. Do sierpnia 2020 roku udało mu się odwiedzić 20 państw w Afryce. Za konsekwencję w realizacji projektu został wyróżniony podczas festiwalu podróżniczego Kolosy 2016 w Gdyni w kategorii „Wyczyn roku”.

W swojej dzisiejszej prezentacji Robert Gondek pokazał uczniom Afrykę – kontynent, po którym od lat podróżuje. Uczniowie zobaczyli zdjęcia i filmiki przedstawiające lwy, słonie, hipopotamy i szympansy. Tłem prezentacji była etniczna afrykańska muzyka. Spotkanie przeciągnęło się z powodu niezliczonych pytań zadawanych podróżnikowi. Uczniowie pytali o przygotowania do podróży, wrażenia z Afryki, Na zakończenie była możliwość nabycia książek, zdjęć, a także figurek przedstawiających afrykańską faunę.