Akcja „Żonkile” w bibliotece

🌼Nasza biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

🌼19 kwietnia 2022 r. obchodzimy 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje po raz dziesiąty, jubileuszową akcję społeczno-edukacyjną “Żonkile”, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania. Tegoroczną akcję organizatorzy poświęcili tematowi miłości, podkreślając w ten sposób znaczenie uniwersalnych i ponadczasowych postaw tj. empatii, wrażliwości na krzywdę innych i poświęcenia na rzecz potrzebujących.

🌼W dniu dzisiejszym odwiedzili nas harcerze z 25 Krasnosielckiej Drużyny Harcerskiej “Waleczni” oraz 27 Krasnosielckiej Drużyny Starszoharcerskiej “Niepokorni” którzy zapoznali się z krótką historią powstania w getcie warszawskim, obejrzeli film pt: „ Będę pisać” oraz wykonali papierowe żonkile, które są symbolem tego wydarzenia. Żonkile symbolizują pamięć, nadzieję oraz szacunek i dlatego stały się symbolem zbiorowej pamięci o powstaniu w getcie warszawskim.
Zapraszamy również do wypożyczania książek na temat Holocaustu i Powstania.