NOWOŚCI NOWOŚCI !!!

Na półki naszej Biblioteki trafiły💪 kolejne nowości książkowe. 📚📖🔖Zachęcamy do odwiedzin dzieci👧🧒🥰🤩 i dorosłych👩‍🦰👨‍🦰 Każdy znajdzie tu dla siebie ciekawą książkę. 👍Zapraszamy do nas 😊🤩😉 lub na naszą stronę 💻👀www.pbs-krasnosielc.com‼️
Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce jest możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego. ZACHOWANE BĘDĄ WSZYSTKIE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO!
Spis metodą wywiadu bezpośredniego może być prowadzony przez rachmistrza pod warunkiem zachowania standardowych zaleceń sanitarnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Aktualne zasady i ograniczenia znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/…/kor…/aktualne-zasady-i-ograniczenia
Rachmistrze będą bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa podczas pracy z respondentami. Identyczne zasady bezpieczeństwa musi również zachować użytkownik gospodarstwa rolnego, który zgodzi się na wywiad bezpośredni.
Jeśli to możliwe, wywiad przeprowadza się w terenie otwartym. Jeśli rachmistrz wybierze opcję spisu telefonicznego, zadzwoni do rolnika z numeru: 22 279 99 99 lub 22 666 66 62.
Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, powinien podać rachmistrzowi numer telefonu i termin,
w którym można przeprowadzić wywiad przez telefon.
Wywiad bezpośredni nie może być prowadzony z użytkownikami gospodarstw rolnych objętymi kwarantanną i izolacją domową.
W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad musi być przeprowadzony przez telefon.
Każdy rachmistrz posiada imienną legitymację ze zdjęciem. Rolnik może też sprawdzić tożsamość rachmistrza na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/oraz pod numerem infolinii spisowej (22) 279 99 99.
Obraz może zawierać: tekst „POWSZECHNY SPIS ROLNY 1.09.-30.11.2020 RACHMISTRZ SPISOWY Może kontaktować się: -telefonicznie, dzwoniąc z numerów telefonu 22 279 99 99, 22 666 66 62 lub z numerów podanych na stronie bezpośrednio, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa epidemicznego GUS Powszechny Spis Rolny 2020”

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!

Odjazdowy Bibliotekarz wspomnienia

Nasza biblioteka jak co roku brała udział w Ogólnopolskiej Akcji Odjazdowy Bibliotekarz.🚴‍♂️🚵‍♀️🚵 Niestety obecna sytuacja pokrzyżowała nam tegoroczne plany. 😕😷Nie mogliśmy się spotkać i wspólnie wyruszyć w odjazdową trasę, ale nic straconego…. 💪Odjazdowy Bibliotekarz w tym roku w sieci ..🖥💻📲. Powspominajmy jak było w latach poprzednich, tak oto powstał krótki film „Odjazdowy Bibliotekarz wspomnienia 2012 – 2019″- .🎥📽🎞📸😀😍🤩

   

 

Rolniku wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!

Rolniku wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!
Rolnicy z naszej gminy, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!
Drodzy Rolnicy,
Wasz udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest bardzo ważny dla naszej
gminy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ilu Was jest, jaka jest Wasza sytuacja
i jak możemy Was wspierać. Dlatego bardzo liczymy, że wszyscy możliwie szybko
spiszecie swoje gospodarstwa rolne przez samospis internetowy.
Mamy dla Was dodatkową motywację – poprzez liczny udział w Powszechnym Spisie Rolnym możecie zapewnić szkołom i przedszkolom Waszych dzieci atrakcyjne nagrody!
Każda gmina województwa mazowieckiego bierze udział w specjalnym konkursie
Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Zwycięzcą konkursu zostanie gmina lub miasto z największym odsetkiem osób, które spisały się samodzielnie przez Internet.
Konkurs trwa od 16 września do 16 listopada 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 listopada.
Nagrodą dla zwycięskiej gminy będzie 50 sztuk zestawów sportowych dla szkół podstawowych oraz atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.
Rolnicy, bardzo na Was liczymy –wystarczy się spisać! Spełnicie swój obowiązek,
a przy okazji Wasze dzieci mają szansę na atrakcyjne zestawy do nauki i sportu!